Bezpieczeństwo

Zapewniając dobrą zabawę nie zapominamy o środkach bezpieczeństwa. Nasz park linowy nie jest usytuowanym na wysokości jordanowskim placem zabaw dla dzieci, a zajęcia przez nas proponowane są adresowane głównie do osób dorosłych, które tutaj znajdą pomoc przy podnoszeniu swoich kwalifikacji psychologicznych i emocjonalnych.

Nikt tu nikogo nie pogania, nie tworzymy nastroju jarmarcznych emocji czy stanów zagrożenia.

Szczególną uwagę przywiązujemy do bezpieczeństwa uczestników zajęć.

Nad bezpiecznym przebiegiem toku ćwiczeń czuwa przeszkolony i wykwalifikowany personel trenerów. Instruktorzy oprócz umiejętności trenerskich posiadają również wiedzę dydaktyczną, pedagogiczną i psychologiczną, co umożliwia im sprawowanie lepszej opieki nad ćwiczącymi osobami. Na obiekcie są zazwyczaj, co najmniej 2 osoby z nadzoru instruktażowego.

Każdy trening rozpoczyna się od przeszkolenia uczestników, co do przepisów bezpieczeństwa oraz komend stosowanych podczas zajęć. Po ich zaprezentowaniu omawia się scenariusz proponowanych zajęć grupowych.

Zastosowanie uprzęży bezpieczeństwa (kask, pas wspinaczkowy, pas bezpieczeństwa) jest dla uczestników obligatoryjne, a opłata za wypożyczenie zawarta jest w cenie. Zaufanie w pełni profesjonalny przebieg zajęć to nie tylko certyfikowani trenerzy, ale bardzo wysokiej jakości osprzęt. To nie szeleczki, sznurki czy rękawiczki. To w pełni bezpieczna uprząż wyprodukowana specjalnie dla parków linowych. Wszystkie liny zainstalowane na obiekcie posiadają atest jakości oraz mocowane są za pomocą dwóch wykonanych pod ciśnieniem złączy. Nie ma tu żadnych zacisków śrubowych mających zastosowanie w nieodpowiedzialnych konstrukcyjnie układach. Obiekt usytuowany jest na słupach modrzewiowych o znanym i wytrzymałościowo akceptowanym stanie. Jako obiekt budowlany został on zaprojektowany i zbudowany według standardu dla profesjonalnego stacjonarnego parku linowego. Posiada certyfikat zgodności wydany przez Europejską Organizację Parków Linowych ERCA, który dopuścił go do użytkowania.

Nasz TrapezPark daje pełne bezpieczeństwo odwiedzającym uczestnikom. Bezpieczeństwo budowli oraz uczestników to wiodący element użytkowania TrapezParku.
Nasz Ubezpieczyciel Allianz AG nie miał co do tego żadnych wątpliwości.

Warto, zatem mieć zaufanie!

Prawa autorskie © TRAPEZ PARK - Park Linowy
Wszystkie prawa zastrzeżone
 

webmaster: Wojciech Wojtowicz, webdesign: Grzegorz Pyka